Letný kurz úspešne ukončený.

Tu je jeden krásny e-mail od účastníčky kurzu sprievodcov:

Milá pani Greksáková pred tým, ako skončím celotýždňový pracovný kolotoč chcem vybaviť pre mňa dôležitú vec.

Chcem vám poďakovať a povedať ako dobre, veľmi príjemne sa cítim na kurze sprievodcov, som naozaj šťastná , že som postretávala toľko úžasných a inšpiratívnych ľudí.  Myslím mojich ,,spolužiakov“ ale aj prednášajúci sú vybraní úžasne!

Samozrejme letné soboty som zvykla tráviť úplne inak ako na kurze sprievodcov. Ale je nebanujem jedinú minútu . Vládne perfektná atmosféra , som s novými ľuďmi a predsa blízkymi ľuďmi pospájaná záujmom a radosťou z cestovania, histórie ….radosťou zo života.


Ja nikdy nebudem ľutovať , že som sa prihlásila ani keby som sa neskôr nedokázala uplatniť ani presadiť ako sprievodkyňa. NIČ NEĽUTUJEM ! Za to všetko Vám patrí moja veľká vďaka a uznanie s akou radosťou, odbornosťou, láskavosťou a zanietením tieto veci pre nás robíte.
Už som trošku aj vo veku keď chcem svoj život, svoj čas venovať veciam ktoré ma bavia a s ľuďmi ktorí sú pre mňa veľkým prínosom. Som šťastná, že mi osud privial stretnúť vás.
Toto je prvá vec.

Druhá vec je môj dotaz k záverečnej práci , k vytvoreniu 5-dňového poznávacieho zájazdu.

Od začiatku mi v hlave vŕta nápad.
Viete ja by som túto moju prácu a pozornosť chcela venovať – zamerať na vytvorenie poznávacieho zájazdu pre hendikepovaných ľudí. Buď pre vozíčkarov alebo zrakovo postihnutých. Už som si k tomu niečo aj pozerala …ja viem ako veľmi ťažko sa týmto ľuďom žije každý jeden deň, ale viem aj, že sú to ľudia takí, ako my, túžiaci po dobrodružstve, po krásnych a zaujímavých miestach. Veľmi rada by som urobila niečo také.

Chcela by som, aby takýto zájazd bol použiteľný a využiteľný na ponúknutie rôznym organizáciám združujúcich ľudí s postihnutím. Mám veľký záujem a ponúkam svoj čas aj energiu do takých projektov.

Žijem samozrejme v tomto štáte a vidím aké problémy sú na všetkých frontoch nie len čo sa týka postihnutých ľudí, ale viem tiež, že vôľa a záujem dokáže nájsť cestičky a možnosti , aby sme si okrášlili život a spríjemnili ho.

Prajem krásne letné dni !

Vaša frekventantka kurzu

Dáša J.